\"To oslavovanie bude triezve, s pohľadom do budúcnosti, \" konštatoval vo volebnej centrále v Limbachu.
\"Určite je normálne, že to má takú sínusoidu. V jednom okrese to pôjde hore, v jednom dole, a ten konečný výsledok, ten zatiaľ ešte nevieme, \" dodal na margo priebežných výsledkov.
Zároveň upozornil, že prieskumy, noviny a politológovia hovorili, že do druhého kola postúpi práve dvojica Ivan Gašparovič a Iveta Radičová.
Tiež poďakoval všetkým, ktorí prišli hlasovať a ktorí hlasovali za neho. \"Som presvedčený, že volič na Slovensku vie rozhodovať. A vie sa rozhodnúť aj správne, \" zhodnotil.
Na druhé kolo prezidentských volieb je Ivan Gašparovič pripravený. \"Samozrejme, bez problémov, tak ako teraz. Druhé kolo nebude o nič inakšie. Zase budú noviny, budú novinári, ktorí budú mať svojho kandidáta, budú ho ďalej vylepšovať a toho, ktorého nemajú radi, na toho budú vyprávať, \" dodal. Je však presvedčený, že aj v druhom kole volič rozozná, čo je kamufláž a čo realita.